Kategoriler
Alışveriş Sepetim

Paslanmaz Boru ve Ek Parçalar

304 (1.4301) Paslanmaz Çelik

304 ya da 1.4301 kalite paslanmaz çelik, en sık kullanılan paslanmaz çelik türüdür. Östenitik paslanmaz çelikler grubuna giren 304, kolay temin edilebilmesi ve şekil vermedeki konforu sayesinde diğer paslanmaz çelik kalite türlerine göre öne çıkmaktadır.
304 kalite paslanmaz çelik, kimyasal bileşimi ve tüm mekanik özellikleri göze alındığında fiyat-performans yönünden de tercih edilir. Ürünün korozyona dayanıklılığı 303 kalite paslanmaz çeliklere göre daha yüksektir.
Dünya üzerinde en çok tercih edilen 304 kalite paslanmaz çeliğin başlıca kullanım alanları arasında kimya ve petrokimya sanayi, ev aletleri, endüstriyel mutfak bulunmaktadır.

316 (1.4401) Paslanmaz Çelik

316 kalite paslanmaz çelik, 304 kalite paslanmaz çeliğe molibden ve daha fazla nikelin ilave edilmesi ile üretilmektedir. Eklenen alaşımlar sayesinde korozyon dayanıklılığı deniz suyu ve asidik sıvı gibi zorlayıcı maddelere karşı bile dirençlidir.
Yüksek kaliteye sahip 316 paslanmaz çelik ve türevleri; aşındıran sıvıların tanklarında, kimya ve petrokimya endüstrisinde, boya endüstrisinde, gıda tesislerinde ve madencilikte yaygın bir şekilde kullanılır.
Gösterilen: 1 ile 22 arası, toplam: 22 (1 Sayfa)